MOTOTRBO نسل جدید رادیوهای دوطرفه

شرکت موتورولا به زودی نسل جدیدی از رادیوهای دوطرفه خود را مخصوص بخش های ایمنی عمومی و دولتی به بازار های جهانی عرضه خواهد کرد. این سری از تجهیزات که برای نخستین بار امسال در نمایشگاه بین المللی ارتباطات بی سیم (IWCE2006) در لاس وگاس معرفی شد، تحت سری جدیدی به نام MOTOTRBO و با بهره گیری از آخرین فن آوری های دیجیتالی وارد بازار می شود. پیش از این شرکت موتورولا یک محصول دیجیتالی تحت عنوان سری DTR را جهت کاربران تجاری به بازار عرضه نموده بود.

به گفته مدیر بخش فنی این پروژه، شرکت موتورولا برای تولید این محصول از استاندارد ETSI DMR Tier 2 بهره گرفته و آن را با روش دیجیتالی دسترسی چندگانه تقسیم زمانی TDMA ترکیب نموده است که موجب می شود از هر ۱۲٫۵ کیلوهرتز گستره فرکانسی تا میزان دو برابر یعنی دو کانال با گستره ۶٫۲۵ کیلوهرتز بهره وری حاصل شود.

قابلیت انتقال دیتا و توانایی اتصال به گیرنده های سیستم تعیین موقعیت ماهواره ای GPS از دیگر مزایای این سری از محصولات است، همچنین امکاناتی نظیر ارسال و دریافت پیام های متنی و عملکرد در حالت دوگانه ( دیجیتالی و یا آنالوگ) از دیگر مشخصات برجسته این محصولات است. موتورولا می گوید MOTOTRBO ترکیبی است از بهترین رادیو های دوطرفه و فن آوری دیجیتالی که در نهایت افزایش کارایی، کاهش هزینه، سرعت در برقراری ارتباط و اطمینان خاطر را فراهم می آورد.

افزایش کارایی همراه با کاهش هزینه ها:

MOTOTRBO با افزایش کاربران فعال بر روی یک کانال ۱۲٫۵ کیلوهرتزی استاندارد تا حد دو برابر تعداد آنها، زمینه افزایش بهره وری از طیف فرکانسی را ایجاد می کند و از طرفی با این روش هزینه های مربوط به استفاده از تکرار کننده ها نیز کاهش خواهد یافت چراکه تنها یک تکرار کننده قادر است تا کار دو تکرار کننده آنالوگ را انجام دهد.

ترکیب همزمان انتقال  صوت و دیتا:

MOTOTRBO قادر است تا همزمان و علاوه بر صوت اطلاعات دیتا از قبیل پیام های متنی و اطلاعات مکانی (دریافت شده بوسیله سیستم تعیین موقعیت ماهواره ای GPS) را انتقال دهد. جالب آنکه این تبادل دیتا ممکن است بر بستر IP و به کمک رابط های اتصال USB برقرار شود.

نمونه ای از تجهیزات جدید ساخت موتورولا

طراحی بهتر، کوچکی، سبکتر بودن، تا ۴۰ درصد افزایش و بهبود طول عمر باطری نسبت به تجهیزات آنالوگ، بهبود کیفیت صوت و برد مفید رادیو در مقایسه با تجهیزات آنالوگ، کاهش چشم گیر نویز صوتی پس زمینه، سیستم رمزگذاری داخلی و بدون نیاز به ملحقات اضافی و خیلی امکانات دیگر از جمله خصوصیات محصولات سری MOTOTRBO شرکت موتورولا است.

۱۳۸۵/۴/۲۰ – منبع : سایت بیسیم

l5

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 8 =