موقعیت یاب ماهواره ای و رادیوی باند شهروندان در یک دستگاه

شرکت Uniden تولید کننده تجهیزات دریایی و رادیوهای دوطرفه خانوادگی و GMRS محصول جدیدی را به بازار عرضه نموده است که در نوع خود جالب و کم نظیر می باشد. این محصول شامل ترکیبی از یک دستگاه یا گیرنده موقعیت یاب ماهواره ای و یک رادیوی دوطرفه باند شهری است که در قالب یک دستگاه واحد و در دو مدل دستی و خودوریی عرضه شده است.

مدل دستی این محصول دارای صفحه نمایشگر بزرگ از نوع کریستال مایع بوده و قادر است تا با ۴ عدد باطری قلمی به مدت ۷ ساعت کار کند. این سری از محصولات علاوه بر دارا بودن قابلیت تعیین موقعیت مکانی کاربران، توانایی ارسال موقعیت به دیگر کاربران را بوسیله رادیوی دوطرفه باند شهری خود نیز دارند بطوریکه حتی می توانند نام شخص تماس گیرنده را نیز بر روی صفحه نمایش نشان دهند.

دیگر ویژگی های این محصول عبارت اند از، قابلیت ذخیره ۲۰ نام تماس گیرنده در حافظه، قابلیت ذخیره ۵۰۰ نقطه مکانی از موقعیت جغرافیایی و در بخش رادیویی نیز توان خروجی ۱ وات برای مدل دستی و ۵ وات برای مدل خودرویی به همراه ۴۰ کانال سرویس باند شهری اروپایی از باند UHF و استفاده از سیستم کد های کاهش تداخل. لازم به ذکر است مشخصات فنی این دستگاه مطابق با سرویس رادیویی باند شهروندان در کشور ایران نیست.

۱۳۸۴/۱۰/۵ – منبع : سایت بیسیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 7 =