اسپیکر/ میکروفون های جدید از شرکت موتورولا

شرکت MOTOROLA اخیرا دو اسپیکر-میکروفون جدید را به بازار عرضه نموده است که از قابلیت های برجسته ای برخوردار می باشند. محصول نخست، یک اسپیکر-میکروفون مجهز به گیرنده داخلی با حساسیت بالای سیستم تعیین موقعیت جهانی یا GPS است و استفاده از آن به مراکز کنترل شبکه اجازه می دهد تا واحدهای گشتی پیاده خود را از نظر موقعیت مکانی به صورت لحظه ای تحت کنترل قرار دهند و موقعیت آنها را بر روی نقشه دیجیتالی مشاهده کنند.

به کمک این محصول مراکز کنترل قادر خواهند بود تا در هر ماموریت نزدیک ترین واحد به محل وقوع حادثه را به آنجا اعزام نماید، به علاوه با پیش بینی یک کلید وضعیت اضطراری بر روی این اسپیکر/ میکروفون، واحد گشتی در صورتی که نیاز به کمک داشته باشد و یا در وضعیت اضطراری قرار گرفته باشد، با فشردن این کلید که با رنگ قرمز مشخص شده است، قادر خواهد بود تا مزکر را از وقوع شرایط اضطراری به همراه موقعیت مکانی خود مطلع نماید که بدین شکل میزان امنیت و ایمنی واحدهای گشتی تا حد چشم گیری افزایش می یابد.

این مدل که HMN4080A نام گرفته است مخصوص رادیو دستی مدل XTS5000 طراحی و تولید شده است، مدل های سری XTS شرکت موتورولا جزو رادیوهای مخصوص شبکه های ترانک دیجیتالی P25 است که علاوه بر انتقال صوت و مکالمه، ظرفیت انتقال همزمان داده را نیز دارا هستند.

HMN4080A

HMN4080A

دیگر مشخصات  HMN4080A:

  • مجهز بودن به کلید چرخشی انتخاب ۱۶ کانال
  • کلید شرایط اضطراری
  • ۲ کلید قابل برنامه ریزی
  • کلید کنترل صدا
  • بدنه ضد آب

محصول دیگر نیز اسپیکر-میکروفونی به نام RMN5038A است و ویژگی منحصربفرد آن قابلیت فعال شدن سیستم اضطراری در دو حالت دستی و  “افتاده” است، سیستم “Man Down” ویژگی است که طی آن در صورتیکه دستگاه برای مدت معینی در زاویه ای افقی یا مایل به افق قرار گیرد، سیستم به طور خودکار وضعیت اضطراری را فعال می سازد و مرکز کنترل را در جریان قرار می دهد، زیرا فرض بر این است که سیستم بر اثر پیش آمدن حادثه یا حمله ای که منجر به سقوط و بر روی زمین افتادن شخص حامل رادیو شده است فعال گردیده و شخص نیازمند کمک فوری می باشد. به علاوه محل ورودی جک مخصوص گوشی به منظور اتصال یک گوشی به دستگاه بر روی آن پیش بینی شده است.

این مدل مخصوص رادیوهای زیر طراحی شده است:

XTS5000- XTS3500 – XTS3000 – XTS2500 – XTS1500 – HT1000 – MTS2000 – MT2000 -PR1500

 ۱۳۸۵/۱۱/۰۵- منبع : سایت بیسیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سیزده =